bip.gov.pl
A A A K
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z serwisu

1. Przeglądanie stron

Informacje publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - jako strony i podstrony.
Aby przeglądać serwis wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesującą Cię stronę. Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie utworzenia i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik. Na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.

2. Strony systemowe

Niektóre strony serwisu są wymagane przez system BIP:

* Redakcja - wykaz redaktorów z ich danymi kontaktowymi
* Mapa serwisu - dynamicznie generowane drzewo stron i podstron
* Statystyki - graficzna prezentacja 10-ciu najczęściej odwiedzanych stron oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
* Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
* Pozostałe informacje - opis sposobu dostępu do informacji publicznych nie ujętych w niniejszym serwisie BIP

3. Strony ukryte i usunięte

Niektóre strony (np. Konkursy) mogą zostać ukryte z powodu braku odpowiednich informacji do opublikowania - wówczas nie są one uwidocznione w menu, ale nadal pozostają widoczne w Mapie serwisu, skąd można je wywołać.
Jeżeli jakakolwiek strona została usunięta z serwisu, można nadal do niej dotrzeć, gdyż automatycznie trafiła do Rejestru stron usuniętych, wraz z adnotacją o przyczynie usunięcia.

4. Wyszukiwanie informacji

Serwis umożliwia przeszukanie wszystkich aktualnych wersji stron (bez wersji archiwalnych). Aby przeszukać serwis należy wpisać poszukiwane słowo lub frazę w pole "Szukaj" umieszczone w górnej części okna i kliknąć przycisk po prawej stronie lub nacisnąć klawisz "Enter". Po chwili wyświetlone zostaną wyniki wyszukiwania (wykaz stron z możliwością ich wywołania) lub komunikat o braku szukanych danych.

5. Konkursy i przetargi

Ogłoszenia o konkursach i przetargach publikowane są w kolejności chronologicznej odwrotnej (najnowsze na górze), w podziale na grupy. Wybór grupy następuje po kliknięciu odpowiedniego przycisku. Dla konkursów są to:

  • konkursy w toku - nie upłynął jeszcze termin składania zgłoszeń
  • zakończone - upłynął termin, jeszcze nie rozstrzygnięte
  • rozstrzygnięte
  •  usunięte (lub unieważnione)

Przetargi podzielone są na 4 grupy:

  • podlegające Ustawie o Zamówieniach Publicznych
  • nie podlegające tej Ustawie
  • zakończone (rozstrzygnięte i nie)
  • usunięte

Treść ogłoszenia pojawia się po kliknięciu jego nazwy. W treści mogą być umieszczone grafiki oraz pliki załączników do pobrania. Uwaga - pliki załączników nie są archiwizowane w przypadku ich wymiany, więc nie ma dostępu do ich poprzednich wersji.
Każda zmiana ogłoszenia jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian. Rozstrzygnięcie lub unieważnienie konkursu (przetargu) powinno być zawsze uzupełnione informacją o wyniku rozstrzygnięcia lub powodzie unieważnienia.

6. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl

Poniżej głównego menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.


Polityka Prywatności

Jakie dane o Tobie zbieramy?

Dane zbierane automatycznie

Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

Dane zbierane, gdy kontaktujesz się z nami

Gdy kontaktujesz się z nami za pomocą strony internetowej, telefonu, poczty email, itp. przekazujesz nam swoje dane osobowe, np. imię, nazwisko, adres email, itp.

W jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane?

W żadnym wypadku nie będziemy sprzedawali danych zebranych o Tobie podmiotom trzecim.

Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań osób odwiedzających naszą stronę internetową, zbierania danych demograficznych, lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych.

Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a naszym serwisem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, Twoje dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoraru zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, możemy udostępnić Twoje dane organom wymiaru sprawiedliwości.

W jaki sposób będziemy się z Tobą kontaktować?

Jeżeli wysłałeś do nas list pocztą elektroniczną lub za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie, lub skontaktowałeś się z nami telefonicznie, możemy się z Tobą skontaktować, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytania.

W jaki sposób możesz poinformować nas o zmianie danych?

Danych zbieranych automatycznie nie da się zmienić lub usunąć.

Wykorzystanie ciasteczek ("cookies")

Nasza strona internetowa wykorzystuje ciasteczka.

W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane osobowe?

Nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich.

Zmiany naszej polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.Opublikował: Ewa Pawłowska
Publikacja dnia: 30.09.2013
Podpisał: Ewa Pawłowska
Dokument z dnia: 30.09.2013
Dokument oglądany razy: 4 387